Office zadarmo

Prakticky každý potřebuje občas napsat nějaký dokument, nebo tabulku. Kupovat pro občasnou domácí práci Microsoft office je nesmysl, to je jako kupovat autobus pro ježdění jednou týdně na nákup. Existuje ale velmi praktické řešení v podobě office zdarma. Stahuje se zde: http://cs.libreoffice.org/ . Jde o plnohodnotný office, který dokáže otevírat klasické tabulky, dokumenty a prezentace a to i ty, které byly vytvořeny pomocí Microsoft office. Samozřejmě je umí také měnit a ukládat. Kompatibilita s Microsoft office dokuementy DOC, XLS, PPT (tedy do verze 2007 je zcela bezproblémová), DOCX, XLSX a PPTX (tedy od verze 2010 výše) v ojedinělých případech může velmi mírně pozměnit rozložení (ale funkcionalita je také bezproblémová).

Ovládání je stejné jako u Microsoft Office XP/2003, tedy klasické menu a navigační tlačítka. Kdo si tedy nezvykl na nový lištový vzhled Microsoft office, nejspíše zajásá.

Pokud to potřebujete, můžete si Libre office nastavit tak, aby plně zastupoval Microsoft office. Otevřete nástroje → možnosti → načítání,ukládání a zde změňtě výchozí nastavení z dokumentu ODT (ODS, ODF) na DOC, XLS, PPT.

internet\office.txt (5297 views) · Poslední úprava: 2016/03/23 10:27 autor: admin